Świąteczny manicure

Świąteczny manicure to dla mnie przede wszystkim czerwień. Zwykle ten kolor rzadko gości na moich paznokciach, jednak raz do roku właśnie w święta nie może go zabraknąć. W tym roku zdecydowałam się na spokojniejszy manicure bez zdobień w postaci reniferów, śnieżynek czy choinek. Chyba już mi się znudziły kiedy przygotowywałam wzornik z zdobieniami świątecznymi, znajdziecie go tutaj.

Jako typowa sroka mój świąteczny manicure musiał zawierać błyszczący element.  Postanowiłam połączyć czerwień ze złotem. Takie połączenie jest ponadczasowe i idealnie pasuje do klimatu świąt. Ostatnim kolorem w tej stylizacji świątecznej jest biel.

świąteczny manicure czerwień

Postawiłam na głęboką czerwień, wpadającą trochę w bordo. Nie lubię jaskrawych czerwonych lakierów, uwielbiam za to mieć niepowtarzalny kolor, dlatego do odzyskania tej czerwieni użyłam dwóch lakierów. Połączenie Semilac Elegant Raspberry i Neonali Calm Burgundy daje przepiękny odcień czerwieni, który możecie zobaczyć na moich paznokciach. Elegant Raspberry to jaskrawa czerwień wpadająca w kolor malinowy, natomiast Calm Burgundy to ciemny kolor bordowy, który łagodzi pierwszy kolor.

świąteczny manicure czerwień

świąteczny manicure

Złoty lakier Gold Disco pięknie się komponuje z uzyskaną czerwienią, sprawia, że mój świąteczny manicure wygląda elegancko. Biały lakier wraz ze brokatowym złotem posłużył do wykonania można to nazwać ombre na jednym z paznokci. Taka kombinacja bardzo mi się spodobała, zastanawiałam się nawet czy nie wykonać takiego ombre na jednym z czerwonych paznokci, jednak wtedy manicure byłby zbyt przekombinowany. W przypadku łączenia w jednym manicure kilku kolorów, u mnie 3 trzeba uważać, aby nie przesadzić, ponieważ efekt może być inny niż zamierzałyśmy.

świąteczny manicure

Inna kwestią jest bliskość świąt z sylwestrem, gdzie zwykle na obie okazje mamy jeden manicure. Dodanie do świątecznej stylizacji paznokci błyszczących, brokatowych elementów sprawia, że manicure jest wpasowany w obie okazje. Jest to niezwykle wygodna opcja.

A wy w tym roku na jakie kolory się zdecydowałyście? Czy też u większości była to czerwień? Jak Wam się podoba moja propozycja? Czekam na Wasze relacje 😉

9 Replies to “Świąteczny manicure”

 1. A jakie propozycje na ostatnią noc w roku ? Już świąteczne pazurki błyszczą i mienia się brokatem a co to dopiero będzie na paznokciach przed wielkim balem ???

  1. Misskejtes says:

   Teraz dostępnych jest mnóstwo kolorów brokatowych lakierów hybrydowych, specjalnie na takie okazje jak sylwester. Można dobrać błyszczący lakier pod kolor sukienki i pomalować nim wszystkie paznokcie w końcu Sylwester jest od tego, żeby szaleć 😀

 2. Zdecydowanie podeślę ten wpis mojej żonie 😉

 3. Również na święta wybrałam czerwień, z brokatem bo zostaje do Nowego Roku 🙂

 4. Cudowne pazurki. Och, wspaniałe. A ja wczoraj kupiłam poświątecznie swoją pierwszą lampę LED i pierwsze hybrydy. Zaraz poszperam po Twoim blogu, aby poczytać więcej na temat pazurków.

  1. Misskejtes says:

   Bardzo mi miło, polecam przeczytać wpis na temat początków z hybrydami, może coś pomoże 😉

 5. Pięknie wyglądają 🙂

Dodaj komentarz