Sweterek na paznokciach

sweterek na paznokciach

Sweterek na paznokciach to motyw nadchodzącej zimy. Zdobienie sweterkowe kojarzy się z ciepłym swetrem zakładanym zimą. Wykonanie zdobienia na wzór splotu swetra nie jest skomplikowane, a połączenie go z matowym wykończeniem paznokci daje niesamowity efekt. Chcesz wykonać sweterek na paznokciach? Sprawdź jak ja wykonałam to zdobienie.

Motyw sweterka na paznokciach może mieć wiele kombinacji, wszystko zależy od naszej wyobraźni i zdolności. Dla większego efektu ciekawym rozwiązaniem jest połączenie zdobienia z matowym topem. Swój manicure wykonałam w pastelowej wersji, połączenie pudrowego różu i szarości prezentuje się świetnie. Chciałabym Wam przedstawić po kolei jak wykonałam swoje matowe hybrydy oraz sweterkowy wzorek.

Jak zrobić matowe paznokcie?

Niezbędnym elementem do wykonania matowych paznokci jest matujący top coat. Z racji tego, że pierwszy raz robiłam matowe paznokcie kupiłam matowy top sprawdzonej marki Semilac. Działa on jak zwyczajny top, cały manicure hybrydowy wykonujemy tak zawsze. Do uzyskania efektu matu na paznokciach wystarczy tylko po utwardzeniu przetrzeć cleanerem ostatnia warstwę czy nasz top mat. Tak oto uzyskujemy matowy manicure.

matowe paznokcie

Króciutko jeszcze wspomnę o etapach manicure hybrydowego. Na dokładnie zmatowione i odtłuszczone paznokcie nałożyłam Protein Base Indigo. Następie użyłam trzech kolorów. Dzięki zmieszaniu dwóch kolorów Semilaca: Pink Smile 056 i Biscuit 032 uzyskałam idealny dla mnie kolor pudrowego różu. Na trzy paznokcie nałożyłam Little Stone 140. Po utwardzeniu nałożyłam drugi raz lakier hybrydowy. Na koniec top mat, który po utwardzeniu przemyłam cleanerem dla uzyskania efektu matu.

protein base indigo

Jak zrobić sweterek na paznokciach?

Do zrobienia zdobienia użyłam sondy z wąską końcówką, można też użyć do tego pędzelka, w zależności czym jest sie nam lepiej posługiwać i jaki wzorek chcemy namalować. Kropelkę lakieru nałożyłam na plastikową podkładkę.

jak zrobic sweterek na paznokciach

Kolejnym krokiem jest wybór wzoru i namalowanie go na paznokciach. Najlepiej wcześniej utwardzić wszystkie warstwy tak, aby w razie gdy coś nie wyjdzie zetrzeć wzorek cleanerem bez psucia całego manicure.

Swój wzorek rozpoczęłam od namalowania takiego esowatego ślaczku przez całą długość paznokcia.

sweterek na paznokciach

Gdy byłam zadowolona z efektu utwardziłam w lampie to co udało mi się namalować. Gdy coś mi później krzywo wyszło, mogłam przetrzeć paznokieć i mój utwardzony wzorek pozostał nienaruszony.

sweterek na paznokciach

W kolejnym kroku domalowałam kolejny ślaczek i znowu utwardziłam. Następnie wzdłuż namalowałam pionową linię z jednej i drugiej strony, a za nimi krótkie poziome kreseczki.

sweterek na paznokciach

Po utwardzeniu pierwszej warstwy wzorku malujemy drugą. Musi być on wypukły, ponieważ na koniec nakładamy top, gdy wzorek będzie zbyt płaski zostanie cały zalany i nie będzie go widać. W zależności od upodobań możemy użyć jak w przypadku pozostałych paznokci matowego topu, lub zwykłego. Mi osobiście sweterki w wersji matowej podobają się bardziej.

Końcowy efekt bardzo mi się podoba. A wy jak oceniacie sweterkowe paznokcie?

sweterek na paznokciach

6 Replies to “Sweterek na paznokciach”

 1. POdziwiam. Mi by to nie wyszło

  1. Misskejtes says:

   Kwestia wprawy 😉

 2. Jull Krajewska says: Odpowiedz

  Pięknie to wyglada !

 3. Śliczne pastelowe kolory! Może pokuszę się o taki sweterek, w końcu zima jeszcze trwa 😉

 4. Dzięki, poznałam dzięki temu postowi jak zrobić efekt sweterka na paznokcie 🙂

  1. Misskejtes says:

   W takim razie bardzo się cieszę 😉

Dodaj komentarz