SemiFlash – metaliczne paznokcie i zdobienia

semiflash zdobienie barokowe

Pyłek SemiFlash z Semilac pozwala na stworzenie ciekawego manicure. Z jego pomocą można wykonać piękne lustrzane paznokcie. W zależności od koloru podkładowego, można osiągnąć inne efekty. Nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie. Dzisiaj zaprezentuję Wam 3 sposoby na aplikację SemiFlash Metallic.

Manicure z wykorzystaniem SemiFlash jest niezwykle efektywny i przyciągający wzrok. Tradycyjne użycie tego pyłku to nałożenie go na cała płytkę, co daje efekt tafli lustra. A co gdyby z jego wykorzystaniem wykonać zdobienia? Przyznam że ta opcja bardziej przypadła mi go gustu, dlatego zobaczcie co stworzyłam za pomocą SemiFlash.

semiflash

 

Co jest potrzebne do wykonania manicure z Semiflash?

Użycie SemiFlash wymaga zastosowanie Top No Wipe, czyli takiego którego nie trzeba przecierać. Do wykonania metalicznej tafli na paznokciach oprócz lakieru, bazy i pacynki do wcierania pyłku nic więcej nie potrzebujesz. Ja wykorzystałam nieżywny aplikator do cieni.

Do wykonania zdobień potrzebujemy już pędzelka, którym wykonamy zdobienia oraz topu który należy przetrzeć. Jak widzicie niżej, pokaże Wam efekty SemiFlash na dwóch lakierach, Semilac 135 Frappe oraz Neonail Calm Burgundy.

 

uzycie semiflash

Do wykonania zdobień użyłam jednego z pędzelków kupionych w Drogerii Kosmyk w Krakowie.

 

pedzelki do zdobien

Metaliczne paznokcie z SemiFlash

Pierwszy sposób, zapewne najbardziej popularny to nałożenie pyłku na całe paznokcie. Aplikacja jest bardzo prosta. Po nałożeniu bazy, oraz 2 warstw wybranego lakieru oraz topu no wipe wcieramy pyłek w utwardzony w lampie top. Należy pamiętać  dokładnym wcieraniu zwłaszcza przy brzegach paznokcia. Na koniec znowu nakładamy top no wipe, alby pyłek nie ścierał się. I gotowe.

aplikacja semiflash

W zależności od koloru podkładowego otrzymujemy inny efekt końcowy.

Semiflash

Metaliczne zdobienie

Drugim sposobem jest wykonanie zdobień, które poryjemy pyłkiem. Do tego celu warto użyć topu matowego, co sprawi że całość będzie jeszcze bardziej efektowna, a pyłek nie się do niego nie przyczepi. Jeżeli nie mamy matowego topu możemy użyć zwykłego, który należy przetrzeć cleanerem, a następnie zmatowić. Przygotowujemy płytkę podobnie jak w poprzednim sposobie, jednak używamy zwykłego lub matowego topu. Kiedy przemyjemy paznokcie cleanerem możemy za pomocą pędzelka i topu no wipe malować dowolne zdobienia. Gotowe zdobienie utwardzamy i opcjonalnie można nałożyć 2 warstwę, co bardziej uwypukli zdobienie.

zdobienie z semiflash

Następnie po utwardzeniu wystarczy nałożyć pyłek i wcierać go w zdobienia.  Na koniec wystarczy nałożyć warstwę top na zdobienie pokryte SemiFlash i utwardzić.

zdobienie z semiflash

Barokowe zdobienie z SemiFlash

Na ostatni sposób wpadła przypadkowo przy próbie wykonania poprzedniego zdobienia. Tak bardzo mi się spodobało, że własnie ten sposób wykorzystałam przy wykonywaniu jednego z mojego manicure. Wystarczy na wykonane zdobienie wetrzeć dokładnie większą ilość pyłku. Zdobienie to przypomina barokowe zdobienia pełne przepychu, rama mojego lustra jest w takim stylu.

barokowe zdobienie semiflash

semiflash zdobienie barokowe

Która z propozycji najbardziej przypadła Wam do gustu?

 

5 Replies to “SemiFlash – metaliczne paznokcie i zdobienia”

  1. Ładny zestaw kolorów

  2. Piękne ieleganckie takie paznokcie 🙂

  3. ja mam farta, że moja mama jest manikiurzystką i mi takie cuda robi 🙂

  4. Piekne kolory i zdobienia

  5. Mnie akurat takie zdobienia kompletnie się nie podobają… 🙁 Ale fajnie, że próbujesz nowych rzeczy 🙂

Dodaj komentarz