Pastelowe ombre pionowe

pastelowe ombre pionowe

Wiosna i lato to zdecydowanie czas pasteli i neonów. Dziś pokaże Wam jak szybko zrobić pastelowe ombre na paznokciach. Ombre do zdobienie, które zawsze przykuwa uwagę. Ombre można wykonać na dwie możliwości, pionowo i poziomo. Dzisiejsza propozycja jest tą łatwiejszą w wykonaniu o czym przekonacie się w dalszej części wpisu.

pastelowe ombre pionowe na paznokciach

Pastelowe ombre pionowe – jak zrobić?

Wykonanie pionowego ombre jest banalnie proste, nie potrzebujemy do niego gąbeczki ani specjalnego pędzelka jak w przypadku ombre poziomego. Do wykonania potrzebujemy dwóch kolorów np pastelowy niebieski (baby blue) i pudrowy różowy. Do zacierania granicy pomiędzy kolorami używamy pędzelka jednego z kolorów w tym przypadku różowego (mniej dominujący). Wystarczy do dokładnie odsączyć o brzegi buteleczki. Jak szybko wykonać pastelowe ombre możecie zobaczyć na poniższym step by step.

ombre pionowe jak zrobić

1. Wybierz mniej dominujący kolor i pomyj nim cały paznokieć, utwardź.
2. Pomaluj paznokieć po połowie dwoma kolorami. Następnie odsączonym pędzelkiem jednego z lakierów przeciągamy w dół ba granicy, aby kolory się połączyły. Utwardzamy.
3. Powtarzamy krok drugi i ponownie utwardzamy.
4. Na koniec zabezpieczamy topem.

Pastelowe ombre – kolory

Poniżej możecie zobaczyć jakie kolory łączyć ze sobą, aby uzyskać fajne połączenie i nie martwić się o to, że ombre nie wyjdzie. Dobierając kolory należy sobie wyobrazić czy dane kolory dadzą radę się dobrze połączyć. Jeżeli wybierzecie np zielony i fioletowy uzyskanie płynnego, ładnego przejścia może być kłopotliwe, a efekt końcowy nie będzie zadowalający. Nie wspominam o względach estetycznych, oba te kolory nie współgrają ze sobą.

pastelowe ombre

Pastelowe ombre – stylizacje

Na jednym ze wcześniejszych zdjęć mogłyście zauważyć połączenie fioletu i niebieskiego wraz z delikatnym zdobieniem. Poniżej jeszcze dwie propozycje z kolorem miętowym.

pastelowe ombre na paznokciach
 ombre na wielkanoc

Jak Wam się podobają takie połączenie i co sądzicie o pastelowym ombre. Czy ktoś z Was już próbował je wykonać? Jeżeli uda Wam się wykonać ombre według moich instrukcji możecie oznaczać swoje zdjęcia na Instagramie #misskejtesnails, chętnie pooglądam Wasze prace. Życzę powodzenia 😉

11 Replies to “Pastelowe ombre pionowe”

  1. Pięknie wyglądają! Uwielbiam pastele, a te kolory są po prostu boski <3

  2. Śliczne, wiosenne kolory, ważne aby pasowały do całego wizerunku.

  3. O jakie śliczne! Ja maluję paznokcie zwykle na nudziaki, lub czerwienie, ale to fajna, wiosenna alternatywa!

  4. Idealne na wiosnę. Pastele pasują na każdą okazję, zarówno do pracy, jak i po.

  5. Pastele wyszły pięknie, lubię nimi zdobić paznokcie.

  6. Jaki piękny efekt ombre!

  7. Piękne kolorki 🙂 Najlepszy jest niebieski.

    1. Dokładnie!

  8. Jakie cudne kolory. Piękne.

Dodaj komentarz