Czy warto pójść na kurs stylizacji paznokci?

kurs stylizacji paznokci

Stylizacja paznokci w dzisiejszych czasach z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność. Manicure hybrydowy  wykonujemy same w zaciszu własnego domu. Z biegiem lat stajemy się w tym lepsze i chcemy poodnosić swoje kompetencję, żeby poznać nowe techniki i wykonywać usługę innym. Większość z nas zaczyna wtedy zastawia się czy warto pójść na kurs stylizacji paznokci. Przed taką decyzją stanęłam również ja i dzisiaj opowiem czy warto.

 

Dlaczego chcę zrobić kurs stylizacji paznokci?

Od pól roku zastanawiałam się czy pójść na kurs stylizacji paznokci, głównie z chęci poznania techniki stylizacji metodą żelową. Wtedy jeszcze chciałam to zrobić dla siebie, ponieważ „malowanie paznokci” to moja pasja. Chciałam wyszukać kurs, niekoniecznie drogi oraz taki który skupia się nie tylko na manicure hybrydowy, który przecież dobrze znam. Po znalezieniu odpowiadającej mi oferty zawierającej podstawy teoretyczne, manicure hybrydowy, żelowy, akrylowy i japoński sądziłam, że na hybrydach nic nowego się nie dowiem. Nic bardziej mylnego, bo mnie pozytywnie zaskoczyło, wystarczyły dwie rzeczy o których nie wiedziałam, a wykonywany przeze mnie manicure zyskał na jakości. Taki mały szczegół z kursu sprawił, że pytanie z tytułu wpisu można uznać za retoryczne.

kurs stylizacji paznokci

Co dał mi kurs stylizacji paznokci?

Oprócz udoskonalenia techniki manicure hybrydowego drugą rzeczą, którą wyniosłam z kursu jest nauczenie się przedłużania. Na tym najbardziej mi zależało, nie umiałam tego sama opanować, ponieważ efekt końcowy zależy od wielu rzeczy. Po pierwsze odpowiednie przygotowanie formy, akurat w przypadku moich paznokci jak i paznokci mojej modelki z kursu forma wymagała odpowiedniego przycięcia. Osobiście nie potrafiłam tego dobrze zrobić po obejrzeniu filmików na Youtube, głównie przez to, że każdy robi to inaczej. Na kursie najpierw w zależności ok kształtu i szerokości paznokcia instruktorka pokazała nam jak wyciąć formę, a następnie czuwała nad tym jak my to robimy. Tutaj już mamy pierwszą ważną zaletę pójścia na kurs. Drugą kwestią jest odpowiednie podłożenie formy, co często nie było wyjaśnione dobrze na filmikach. Obecność instruktorki tutaj była niezwykle ważna, wiadomo za pierwszym razem podłożenie nie zawsze wyjdzie. Wtedy instruktorka pomaga i pokazuje jak to dobrze zrobić. Do tego dochodzi jeszcze odpowiednie skrócenie paznokci do podłożenia formy, jednak wpis o odpowiednio zrobionej stylizacji żelowej innym razem. Po wykonaniu całej stylizacji byłam zaskoczona, że wyszła mi ona tak dobrze.

kurs stylizacji paznokci

Kurs trwał dwa dni, jednak podstawą na nim była praca żelem, temu poświęciłyśmy najwięcej czasu na kursie. Mój kurs zawierał również poznanie techniki manicure japońskiego i stylizacji akrylowej, która obecnie jest coraz rzadziej wykonywana.

kurs stylizacji paznokci

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu stylizacji paznokci?

Mam nadzieję, że moje doświadczenia przekonały Was choć odrobinę, żeby zapisać się na kurs. Przed zapisem jednak należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Zakres szkolenia

Poszukiwanie szkolenia najlepiej rozpocząć od określenia tego co chcemy mieć na szkoleniu. Jest wiele szkoleń z samej metody hybrydowej czy żelowej, są też różne poziomy zaawansowania. Jeśli jest to nasze pierwsze szkolenie i dopiero zaczynamy przygodę ze stylizacją wybierzmy jedną technikę, żeby móc ja opanować do perfekcji. W moim przypadku z hybrydami zajmuję się już 3 lata, bardziej zależało mi na stylizacji żelowej i nauce prawidłowego przedłużania i budowie paznokcia, dlatego wybrałam kurs z wieloma technikami. Dlaczego początkującym polecam jedną technikę? Na kursie oprócz mnie były Panie, które nie miały wcześniej styczności z jakąkolwiek techniką i widziałam, że jak na początek tego wszystkiego było dla nich za dużo.

Cena

Myślę, że cena jest kwestią indywidualną każdej z nas. Niektóre stać na droższy kurs stylizacji paznokci pozostałe nie mają takich środków. Nie zawsze najdroższy kurs będzie najlepszy i odwrotnie. Dobór ceny moim zdaniem jest też zależy czy kurs chcecie zrobić bardziej dla siebie, czy po to aby mieć podstawy do przyszłej pracy w salonie. Ja wybrałam stosunkowo tani kurs z wieloma zagadnieniami, głównie przez to, że chciałam go zrobić sama dla siebie.

Opinie

Kolejną rzeczą po cenie na jaką zwróćcie uwagę, są opinie ośrodka szkoleniowego. Fajnie, jeśli ktoś może Wam go polecić, ale co jeśli nikogo takiego nie znamy. Ja poczytałam wszystkie opinie o wybranym ośrodku szkoleniowym. Cena tam była niska w porównaniu do innych placówek, co zaczęło mnie zastanawiać. Dobrze wydać mniej, jednak nie chciałam iść na kompletnie nieprzygotowany kurs. Z opiniami bywa różnie, bywają ludzie konfliktowi i szukający we wszystkim wad, którzy zaniżając ocenę. Jak się odnaleźć w sprzecznych opiniach? Wystarczy napisać do kilku osób które wystawiły opinie i zapytać o zdanie, wypytać o interesujące nas kwestie. Takie rozwiązanie pomogło mi w podjęciu decyzji z której jestem teraz bardzo zadowolona.  Pamiętajcie, żeby zawsze zostawiać swoją opinie, bo jak widać jest ona bardzo pomocna.

kurs stylizacji paznokci

Jak widzicie pójście na kurs jest dobrą decyzją i dodatkowo otwiera drogę do rozpoczęcia pracy stylistki paznokci. Warto go zrobić zwłaszcza dla siebie, można wtedy zobaczyć jakie błędy popełniamy oraz jak skrócić czas pracy.

Co sądzicie o pójściu na kurs stylizacji paznokci?

7 Replies to “Czy warto pójść na kurs stylizacji paznokci?”

  1. Zawsze warto nabywać nowe umiejętności. Życzę dalszego pozytywnego rozwoju pasji. Pozdrawiam!

  2. Taki kurs musiał być dla Ciebie inspirujący i bardzo praktyczny. Podziwiam osoby, które potrafią ładnie stylizowac paznokcie. 🙂

  3. Jeśli lubi się to robić to warto iść. Ja np. Wiem, że się do tego nie nadaje.

  4. Moja mama była i teraz wiecznie ma kolejki przyjaciółek pod drzwiami ;P

  5. Na 100% warto, nawet jeżeli tylko dla siebie do robienia paznokci w domu 🙂

  6. Gdybym się tym miała zająć zawodowo to owszem taki kurs to bardzo dobry pomysł.

  7. Trochę talentu do prac manualnych albo plastycznych trzeba chyba mieć. Ale pomysł chyba trafiony.

Dodaj komentarz