Blur effect na paznokciach wykonany mazakami

blur effect na paznokciach

Stylizacja paznokci ciągle się rozwija, powstają nowe metody zdobień oraz wykorzystywane są rozmaite produkty. Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak za niewielkie pieniądze i z za pomocą mazaków, które każdy ma w swoim domu można stworzyć coś pięknego czyli blur effect na paznokciach.

Czym jest blur effect?

Ten motyw to zdobienie w stylu akwareli. Rozmyte wzory mogą stanowić tło do dalszych zdobień, jednak samodzielnie również prezentują się ciekawie. Blur effect może być wykonany na kilka sposobów:

 • za pomocą właśnie mazaków,
 • za pomocą farbek akwarelowych
 • za pomocą lakierów hybrydowych.

blur effect mazakami

Jak wykonać blur effect mazakami?

Wykonanie tego efektu jest bardzo proste, myślę, że jest to najprostsza metoda i zarazem łatwa do skorygowania w razie niepowodzeń. Wykonanie postanowiłam Wam przedstawić krok po kroku na wzorniku.

blur effect jak zrobic

1. Malujemy paznokieć białą hybrydą, utwardzamy w lampie i przemywamy cleanerem warstwę dyspersyjną.
2. Następnie wybranymi kolorami mazaków malujemy w dowolny sposób. W tym przypadku wybrałam trzy kolory: róż, fiolet i granat. Poniżej możecie zobaczyć inne połączenia kolorów.
3. Dla uzyskania efektu rozmazania i przejścia kolorów delikatnie przesuwamy pędzelkiem nasączonym w clenerze po paznokciu. Jeżeli wzór za bardzo się rozmazał czekamy aż wyschnie i powtarzamy od kroku nr 2.
4. Po uzyskaniu satysfakcjonującego efektu odczekujemy aż paznokieć wyschnie i malujemy matowym topem, a następnie utwardzamy.

W zależności od doboru kolorów i ich ułożenia uzyskamy inny efekt. Jeżeli zależy nam na mniej wyrazistym efekcie musimy bardziej rozmyć mazaki na paznokciu clenerem.

blur effect

Stylizacja z wykorzystaniem blur effect

Do mojej stylizacji wybrałam przepiękny pastelowy odcień fioletu Lila Story od Semilac. Ten kolor pięknie się komponuje z połączeniem granatowego, fioletu i różu użytego do wykonania blur effect. Początkowo miałam w zamiarze domalować tam łapacz snów, jednak efekt tak mi się spodobał, że inne zdobienia były zbędne.

blure effect stylizacja paznokci

blure effect na paznokciach

Co sądzicie o takiej metodzie zdobienia paznokci, też wydaje Wam się prosta, a efektowna? Pochwalcie się czy udało Wam się ją wykonać 😉

8 Replies to “Blur effect na paznokciach wykonany mazakami”

 1. zawsze się zastanawiam, jak można normalnie funkcjonować z tak długimi paznokciami:))) wiem, wiem, można się przyzwyczaić:) nie musicie mnie przekonywać:)

 2. Ale świetny pomysł! Nie sądziłabym, że do manicure można użyć mazaków 🙂

 3. Fajny, subtelny sposób efekt, ja jednak zostanę przy jednym odcieniu hybdryd na pazurkach;)

 4. Świetny efekt, muszę go przetestować na swoich 🙂

  1. Koniecznie i daj znać jak poszło 😉

 5. Świetnie to wyszło 🙂

 6. Malowanie paznokci staje się powoli jedną ze sztuk plastycznych.

 7. Super pomysł. Wygląda bardzo ładnie.;-)

Dodaj komentarz