Sekrety koreańskiego piękna

sekrety koreańskiego piękna

Koreańską pielęgnacja zainteresowałam się kilka miesięcy temu i od tego czasu skrupulatnie przestrzegam jej zasad. Taki sposób pielęgnacji wpływa zbawiennie na cerę i wcale, jak mogłoby się wydawać nie zabiera zbyt wiele czasu. Wszystko zależy od wyboru sposobu pielęgnacji, a o tych wariantach dowiecie się w książce „Sekrety koreańskiego piękna” wydanego przez wydawnictwo Quello.

sekrety-koreanskiego-piekna
sekrety-koreańskiego-piękna-książka-quello

Książka „Sekrety koreańskiego piękna” swoją premierę ma 5 czerwca 2019 roku, jednak macie możliwość kupienia jej przedpremierowo. „Sekrety koreańskiego piękna” autorstwa Kerry Thompson i Coco Park to kompendium wiedzy o koreańskiej pielęgnacji. Autorki przeprowadzą Was przez wszystkie etapy dbania o cerę rozpoczynając od:

 • diagnozy typu swojej cery,
 • doboru kosmetyków,
 • analizy składów,
 • określenia potrzeb skóry,
 • wariantów pielęgnacji,
 • przedstawieniu kilku przykładowych sposobów pielęgnacji
 • oraz makijażu charakterystycznego dla Koreanek.

Sekrety koreańskiego piękna – co zawiera książka

Jak mówi sam tytuł „Sekrety koreańskiego piękna” to przewodnik, który poprowadzi czytelniczki przez tajemną koreańska pielęgnację. Autorki podkreślają, że w takim podejściu kluczowym w pięknym wyglądzie jest kładzenie nacisku na pielęgnację, a nie na makijaż. Zdrowa i promienna cera jest bazą do stworzenia pięknego makijażu. Makijaż ma podkreślać piękno, a nie maskować niedoskonałości.

Do rozpoczęcia pielęgnacji konieczne jest określenie typu swojej cery i jej potrzeb. Następnie do wybranych problemów i potrzeb należy dobrać odpowiednie kosmetyki, a właściwie składniki.

Koreańska pielęgnacja na samym początku wydawała mi się bardzo czasochłonna i byłam pewna czy aż tyle kosmetyków jest mi niezbędne. Jednak po kilku dniach zakochałam się w takim sposobie pielęgnacji, codziennie nie mogę się doczekać mojego wieczornego rytuału. Czuję się wtedy jak w spa i jest to czas tylko dla mnie. W „Sekretach koreańskiego piękna” również znajdziecie podejście słynnych 10 kroków koreańskiej pielęgnacji, w trochę bardziej rozbudowanej formie.

sekrety-koreańskiego-piękna-koreańska-pielegnacja

Dodatkowo w książce znajdziecie przykładowe rytuały pielęgnacji kilku kobiet o rożnych typach cery. Jednak najciekawszy rozdział dotyczy koreańskiego makijażu o którym do tej pory nic nie wiedziałam.

Sekrety koreańskiego piękna – moja opinia

Jako wielka miłośniczka koreańskiej pielęgnacji wiedziałam, że ta książka to coś dla mnie. Znalazłam w niej mnóstwo nowych informacji i co najważniejsze wreszcie dobrałam odpowiednia dla mnie kosmetyki. Wiem już na co wracać uwagę w opisie składu kosmetyku i co jest dobre dla mojej cery. Duży plus za przedstawienie przykładowych rytuałów oraz pokazanie wersji pielęgnacji krótszych i dłuższych. Moim zdaniem ta książka to zdecydowanie lepszy poradnik i przewodnik o koreańskiej pielęgnacji od sławnych „Sekretów urody Koreanek”.

sekrety-koreańskiego-piekna-przewodnik

Wpis dotyczącej mojej koreańskiej pielęgnacji znajdziecie tutaj.

8 Replies to “Sekrety koreańskiego piękna”

 1. Lubię maski koreańskie w płachcie ale książką zainteresuję się bardziej i będę mieć na uwadze. Może być ciekawa 🙂

 2. A to może być ciekawe , bo pewnie mają trochę inne sposoby niż my 🙂

 3. Chętnie sięgnęłabym po te książkę, choć póki co nie wyznaje tej kosmetycznej filozofii.

 4. Bardzo ciekawa pozycja. Przyznam, że w tm temacie mam nie wiele informacji, a ta pozycja może to zmienić 🙂

 5. sylwia skowyrska says: Odpowiedz

  Bardzo przydatna, do rad stosuję się już od długiego czasu. 🙂

 6. Lubię koreańskie maseczki, wiec i książką się zainteresuję.

 7. Aleksandra Załęska says: Odpowiedz

  Tyle osób pisze o tej koreańskiej pielęgnacji, że trzeba by wreszcie jej spróbować 🙂

 8. Czytałam i polecam !;) Bardzo fajna książka.

Dodaj komentarz