Najlepsze olejki do włosów

olejki do włosów

Włosy po sezonie letnim przeważnie są w złym stanie, niestety jesień i zima nie jest dla nich łaskawsza. Zaczynają wypadać, stają się matowe, a nawet mają skłonność do puszenia. Czy właśnie kiedy to przeczytałaś pomyślałaś o swoich włosach? Na szczęście z pomocą przychodzą olejki do włosów. Wpływają na stan włosów, które po ich użyciu stają się lśniące i odżywione. Olejki do włosów  zmniejszają wypadanie włosów, a nawet przyśpieszają ich porost.  Zainteresowana? Sprawdź co to za magiczne olejki do włosów.

Olejki uczestniczą w pielęgnacji moich włosów już od ponad 5 lat. Czasem są okresy gdzie stosuję je bardzo regularnie, niestety czasem na jakiś czas o nich zapominam, a kiedy znowu po nie sięgam jestem zachwycona rezultatami. Moje włosy są długie i mam problemy z ich puszeniem, rozczesaniem i stylizacją. Jednorazowe użycie olejku sprawia, że łatwiej się rozczesują, są gładkie, miękkie i lśniące. Regularne stosowanie olejków do włosów wpływa na ich stan, poprawia się kondycja włosa. Innymi zaletami popularnego olejowania jest ich zbawienny wpływ na problem wypadania. Wcieranie odpowiednio dobranego olejku w skalp pomaga uporać się z wypadaniem włosów, a także powoduje przyśpieszenie porostu włosów.

olejki do włosów olejowanie

 

Jak stosować olejki do włosów?

Zacznę od tego, że olejowaniem można przesadzić, co spowoduję zrażenie do nich. Do włosów krótkich wystarczy mała kropla produktu. Włosy za ramiona, średniej wielkości kropla, natomiast przy dłuższych można użyć dwóch większych kropli. Zaczynam od dokładnego rozczesania włosów, następnie niewielką kroplę wcieram w skalp. Ilość powinna być malutka, następnie kolejną dawkę wcieram we włosy na długości. Taki zabieg wykonuję przed myciem włosów. Kiedy to możliwe staram się pozostawić olej na włosach na cała noc, jeżeli nie mam takiej możliwości trzymam go na włosach minimum 1,5 h. Na koniec wystarczy dokładnie umyć włosy.

olejki do włosów

3 Najlepsze olejki do włosów

Od lat mam swoje ulubione olejki do włosów. Większości zapewne nie zaskoczę wspominając o olejku Sesa. Dwa pozostałe to olejki Amla. Moje włosy nie polubiły się z olejkiem kokosowym, jest on nieodpowiedni do mojego rodzaju włosów.

Sesa

Pod względem zapachowym najgorzej pachnący olejek, jednak pod względem działania mój numer jeden. Niejednokrotnie pomógł mi się uporać z wypadaniem i poprawą kondycji włosów. Można go stosować na całe włosy jak i zarówno na skalp. Długotrwałe stosowanie tego olejku spowodowało wysyp baby hair. Po pierwszym zastosowaniu widać już różnicę w wyglądzie włosów, są niesamowicie miękkie i błyszczące. Olejek łatwo się zmywa, często zastyga, co sprawia, że można go nakładać na ciepło, czyli wcześniej podgrzewając dla uzyskania formy płynnej. Cena to około 25 zł za 90 ml.

olejki do włosów sesa

Amla Gold

Mój zapachowy ulubieniec. Moim zdaniem pachnie przepięknie, zdecydowanie przyjemniej niż Sesa. Zawiera wyciąg z amli, migdałów i henny, jednak akurat ten olejek nie powoduje przyciemnienia włosów. Podobnie jak Sesa nadaje się do nakładania na skalp. Cena to około 20 zł za 200 ml, można go nazwać tańszym odpowiednikiem Sesy. Jak widzicie na zdjęciu stosuję go najczęściej i jest na wykończeniu.

olejki do włosów smla

Amla

Moje najnowsze odkrycie, czyli tradycyjna Amla. Kupiłam ją dla przetestowania wpływu henny w składzie na przyciemnienie włosów. Po kilku użyciach nie zauważyłam znaczącej zmiany w kolorze, jednak nie można oczekiwać znaczącej zmiany. Co prawda olejek wydobył ciekawy odcień moich włosów, taki ciepły brąz, który jest zauważalny w promieniach słońca.  Zapachowo jest gorszy od Amla Gold, coś porównywalnego do Sesy, czyli ostry ziołowy zapach, który odrobinę czuje także po umyciu. Co do działania nie mam do niego zastrzeżeń, odżywia włosy nadając im blasku. Cena to około 10-12 zł za 200 ml.

olejki do włosów amla

Jakie są Wasze doświadczenia z olejowaniem włosów? Jakie olejki do włosów stosujecie?

wlosy po olejowaniu

6 Replies to “Najlepsze olejki do włosów”

  1. Osobiście wolę naturalne olejki. Moje ulubione to olejek herbaciany i lawendowy

  2. uwielbiam efekt po olejowaniu wlosow 🙂

  3. Olejki jak najbardziej, zwłaszcza naturalne!
    kondycję włosa poprawia też spłukiwanie chłodną wodą, która zamyka łuskę

  4. Ja ostatnio też eksperymentowałem z olejkami, ale do brody 😀

  5. Żadnego z nich nie znam chetnie bym jednak poznała bo moje włosy nie są w najlepszej kondycji.

  6. Nie uzywałam, nawet nie znam czegoś takiego jak olejki do włosów. Człowiek ciągle się uczy.

Dodaj komentarz