Catrice HD Liquid Coverage – najlepszy podkład kryjący

Wybór odpowiedniego podkładu najczęściej odbywa się metodą prób i błędów. Każdą nowinkę trzeba wypróbować dosłownie na własnej skórze, żeby się przekonać czy jest dla nas odpowiednia. Szukając nowego podkładu sugerowałam się licznymi recenzjami i tak trafiłam właśnie na Catrice. Szukasz dobrego podkładu kryjącego i matującego? Jeśli tak warto, żebyś poznała Catrice HD Liquid Coverage.

Podkład Catrice HD używam już od ponad roku i jest moim numerem jeden. Ze wszystkich podkładów jakich używałam, ten idealnie dopasowuje się do mojej skóry i ma najwięcej zalet. Przede wszystkim przeznaczony jest do skóry tłustej i mieszanej. Zwykle przy tego typu podkładach moje skórki były bardzo podkreślone, co strasznie mi przesadzało.  Taki efekt miałam podczas używania Loreal czy Revlona, teraz nie muszę się o to martwić.  Ta jedna rzecz sprawiła, że podkład Catrice jest dla mnie niezastąpiony.
Kolejnym atutem jest trwałość, utrzymuje się cały dzień i nie widzę konieczności poprawiania makijażu w ciągu dnia. Producent zapewnia trwałość do 24 h i jestem w stanie się z tym zgodzić. Doskonale matuje moją twarz skłonną do świecenia się i dodatkowo ma świetne krycie. Do tego jest lekki i nie tworzy efektu maski.

catrice hd
Podkład nie posiada pompki, nakładamy go za pomocą pipety. Mi osobiście ułatwia to używanie podkładu, bardzo podoba mi się takie rozwiązanie. Konsystencja jest lekka i przyjemna, doskonale się nakłada.

catrice hd
Niestety dla wielu dziewczyn gama kolorystyczna Catrice HD nie jest odpowiednia. Ocenienie wpadają w barwy różu i beżu, co sprawia, że te z Was o oliwkowej cerze nie znajdą odcienia dla siebie.
Na zdjęciu kolor 010.

catrice hd podkład 010

Zalety:

 • Krycie – kryje w 100%, jego największy atut,
 • Trwałość – utrzymuje się bardzo długo,
 • Cena – jest tanim podkładem, kosztuje około 30 zł,
 • Matowienie – dobrze matuje twarz, bez przesuszania,
 • Lekka konsystencja – nie tworzy efektu maski, nadaje naturalnego wyglądu skórze,
 • Wygodna aplikacja – dozuję odpowiednią dla mnie ilość w łatwy sposób.

Wady:

 • Uboga gama kolorystyczna – dostępne 4 odcienie, przy czym 020 jest dość ciemny, nawet dla mnie, nigdy nie wybieram najjaśniejszych odcieni podkładu. Kolory wpadają w róż i beż,
 • Po czasie ciemnieje –  nie jest to widoczna jak dla mnie różnica, jednak przy wypróbowywaniu kolory należy chwilę odczekać, czy kolor nie okaże się za ciemny.

 

Spotkałam się z wieloma opiniami na temat tego podkładu. Wiele z Was tak jak ja jest zakochanych w tym podkładzie, jednak dla wielu ten podkład nie spełnił oczekiwań. Jakie są Wasze doświadczenia z podkładem Catrice HD?

3 Replies to “Catrice HD Liquid Coverage – najlepszy podkład kryjący”

 1. Właśnie go kupiłam i będę testować

 2. U mnie sprawdza sie idealnie wiosna 😀

 3. Ja uwielbiam Touche Eclat YSL 🙂 cieżko mi się zdecydować na zmiane 😉

Dodaj komentarz